Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > Company news about Tehlikeli malların ihraç edilmesi için hangi ambalaja ihtiyaç vardır?
Olaylar
Bize Ulaşın
86--13873178021
Şimdi İletişime Geçin

Tehlikeli malların ihraç edilmesi için hangi ambalaja ihtiyaç vardır?

2023-10-27

Latest company news about Tehlikeli malların ihraç edilmesi için hangi ambalaja ihtiyaç vardır?

Tehlikeli mallar, yanma, patlama, korozyon, zehirlenme, radyoaktif radyasyon vb. nedeniyle insan hayatını ve mal varlığını tehlikeye atan maddelere atfeder.Tehlikeli malların ambalajlanması için özel ve sıkı gereksinimleri vardır, depolama, izolasyon, yükleme ve boşaltma, yönetim, ulaşım koşulları ve yangın ve ilk yardım tedbirleri.Güvenli taşımacılığı insanların hayatı ve mallarının güvenliğiyle yakından bağlantılıdır.Paketleme, tehlikeli malların güvenli taşınmasını doğrudan etkiler, bu nedenle tehlikeli mallar daha sıkı bir ambalajlama gerektirir.

 

Tehlikeli malların ihraç edilmesi için ambalaj kullanımı ile ilgili olarak, the state stipulates that enterprises that produce packaging containers for exporting dangerous goods must apply to the inspection and quarantine agency for performance appraisal of packaging containers.

Tehlikeli malları üreten ve ihraç eden işletmeler, ambalaj kaplarının tanımlanması için denetim ve karantina ajansına başvurmalıdır.Kimliği belirlenmemiş ambalaj kapları kullanan tehlikeli malların ihraç edilmesine izin verilmez..

 

Tehlikeli mal ambalajının üç kategorisi vardır: I, II ve III.

 

I sınıf ambalaj: Mallar son derece tehlikelidir ve yüksek ambalaj dayanıklılığı gerektirir.

 

Kategori II ambalaj: Mallar orta risklidir ve yüksek ambalaj dayanıklılığı gerektirir.

 

Kategori III ambalaj: Mallar düşük risklidir ve ambalaj sertliği gereksinimleri ortalama.

 

This standard applies to export dangerous goods packaging with a volume of no more than 450 liters (liquid loading) and a net weight of no more than 400 kilograms (except for packaging of pressure receptacles, radyoaktif maddeler ve bulaşıcı maddeler)

Sınıf 3 tehlikeli mallar için ambalaj kategorisi yanma noktasına göre belirlenir.

 

PG I: Yanma noktası -18°C'den az

PGII: yanma noktası -18°C ile 23°C arasında

PGIII: yanma noktası 23°C'den fazladır

 

1• Koroziv ürünler için ambalajlama gereksinimleri: Koroziv ürünleri ambalajlamanın anahtarı, ürünler ve konteynerler arasındaki değişikliklere dikkat etmektir.

1 Bu tür uçucu koroziv maddeler için asit dayanıklı kaplar kullanılmalı, mühürlenmeli ve ahşap kutularda saklanmalıdır.

2 Metal kaplar, metal kapların üzerindeki koroziv maddelerin korozyonunu engellemek için korozyon önleyici boya ile boyanmalıdır.

Hidroflorik asit için cam kaplar kullanmayın, çünkü korozyon olur.

 

2Patlayıcı ve yanıcı maddeler için ambalaj gereklilikleri:

1 Patlama geçirmez namlu, namlunun içindeki basınç arttığında otomatik olarak deflasyonu ayarlayabilen bir güvenlik valfi ile donatılmıştır.

2Plastik varillerde ve demir veya ahşap kutularda paketlenir

Her varildeki patlayıcı maddelerin ağırlığı 50 kilogram'ı geçemez.

 

3- Zehirli mallar için ambalajlama gereksinimleri: Tehlikeli malların ambalajlanması için temel gereksinimler, nefes alınabilecek olmamaları ve sıkı bir şekilde paketlenmeleri.

1 Organik böcek ilacı ürünleri için sıkı dikişli asfalt torbalar kullanın.

2 Zehirli maddelerin belirgin belirtileri olmalı.

3 Ağır potasyum ve ağır sodyum gibi toksik kristaller için, sağlam kovalara paketlenmelidir.Ve kovanın duvarı 1'den küçük olmamalıdır..2 mm.

Yukarıdan, sıvılar, tozlar, basınçlı gazlar, katı maddeler vb. dahil olmak üzere birçok tehlikeli mal türünün bulunduğunu görebiliriz. Her paketleme yöntemi farklıdır.Tehlikeli malların ambalajlanması nesnenin doğasına göre büyük ölçüde değişir.Aynı zamanda, beklenmedik olaylardan daha iyi kaçınmak ve onlara daha iyi cevap vermek için ulaşımda sıkı ve profesyonel düzenlemelere ihtiyaç vardır.

 

ziyaretwww.jmbucket.comUygun bir kova seçmek için.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Yuvarlak Plastik Kova Tedarikçi. telif hakkı © 2022-2024 jmbucket.com . Her hakkı saklıdır.