Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > Company news about Plastik işleme yönelik güvenlik önlemleri nelerdir?
Olaylar
Bize Ulaşın
86--13873178021
Şimdi İletişime Geçin

Plastik işleme yönelik güvenlik önlemleri nelerdir?

2024-01-19

Latest company news about Plastik işleme yönelik güvenlik önlemleri nelerdir?

(1) Blow molding işlemi için güvenli çalışma prosedürleri geliştirin.Yönetim departmanı, operasyonel güvenlik için öngörülebilir ve hazırlıklı olmalıdır ve güvenli olmayan durumlara hızlı bir şekilde yanıt vermelidir.Daha da önemlisi, güvenli operasyon prosedürlerini zamanında formüle etmek ve gözden geçirmek ve güvenlik prosedürlerinin uygulanması gerekir.

(2) Kaza sonucu kişisel yaralanmayı önlemek. Kaza sonucu kişisel yaralanmayı önlemek için, tüm makinelerin vites parçalarına güvenlik koruyucu kapaklar monte edilmelidir;Güvenlik kapıları ürünün kalıp çıkışına monte edilmelidir.; makinenin ısıtma alanına güvenlik ve ısı yalıtım koruyucu kapaklar yerleştirilmelidir;Mühürleyici, çeliklerin içine düşmesini önlemek ve operatörlerin içine girmesini önlemek için donanımlı olmalıdır.; acil durum fren düğmeleri ve alarmları ekipmanın önemli parçalarına monte edilmelidir; tüm basınçlı kaplar düzenli hidrolik testlere tabi tutulmalıdır.

Eğer iki kişiden fazla çalışan varsa, darbe kalıplama işlemleri sırasında iş bölünmesi net olmalıdır.Güç kaynağı ve hava kaynağı kesilmeli., ve "bakım" işareti onarım alanında asılmalıdır; büyük kaplar üretildiğinde, küf nedeniyle boşluk büyük bir hacim taşır.İnsan vücudunun küf boşluğuna girmesini önlemek için, bir güvenlik kapısı kurulmalıdır. Kapı kapatılmadığında ve insanlar kalıbı terk etmediğinde kalıp kapatılamaz.makine başının yakınında kaynak ve gaz kesimi gibi yüksek sıcaklıkta işlemler yapmayın.. ; Soğuk makine çalıştırılırken, operatör aşırı ısınmış erimişin sıçramasını ve insanları yaralanmasını önlemek için makine başının altında duramaz; malzeme ezme işlemlerini gerçekleştirirken,Güç kaynağını kesmeden bakım için dış kapağı açmayın..

(3) Makinenin güvenlik koruması: Makine aşırı yük koruma ve güvenlik koruma cihazlarıyla donatılmalıdır.

Basit bir aşırı yük koruma cihazı, sürücü katranına bir emniyet iğnesi yerleştirmektir.

Sabit sıcaklıklı başlatma koruma cihazı. Blow kalıplama makinesine sabit sıcaklıklı bir başlangıç takın. Eğer blow kalıplama makinesinin ayarlanmış ısıtma sıcaklığına ulaşmazsa,Başlatma düğmesine basıldığında bile fırlatma makinesi çalışmayacaktır.

Patlama geçirmez diyafram, belirli bir erime basıncına dayanabilir.

Manyetik çerçeve, darbe kalıplama makinesinin hopperine monte edilir ve çelik ve metal enkazlarının darbe kalıplama makinesine girmesini önlemek için kalıcı mıknatısın manyetik alanını kullanır.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Yuvarlak Plastik Kova Tedarikçi. telif hakkı © 2022-2024 jmbucket.com . Her hakkı saklıdır.