Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > Company news about Plastik kova malzemelerinin sınıflandırılması ve avantajları
Olaylar
Bize Ulaşın
86--13873178021
Şimdi İletişime Geçin

Plastik kova malzemelerinin sınıflandırılması ve avantajları

2024-01-19

Latest company news about Plastik kova malzemelerinin sınıflandırılması ve avantajları

1. PET malzemesi

1PET avantajları: Plastik sıklıkla plastik şişeler, içecek şişeleri ve diğer ürünler yapmak için kullanılır.İnsanların sıklıkla satın aldıkları plastik mineral su şişeleri ve karbonatlı içecek şişeleri PET ambalajlı ürünlerdir, gıda kalitesi güvenli plastik malzemeler.

2. Güvenlik tehlikeleri: PET sadece oda sıcaklığında veya soğuk içecekler için uygundur ve aşırı ısınmış yiyecekleri tutmak için uygun değildir.Şişe kanser neden olabilecek zehirli maddeler salıyor.PET şişeleri çok uzun süre kullanılırsa, otomatik olarak toksik maddeler salınır. Bu nedenle, plastik içecek şişelerini kullanıldıktan hemen sonra atın.Sağlığı etkilemekten kaçınmak için diğer yiyecekleri uzun süre tutmak için kullanmayın..

2PP malzemesi PP plastiği en yaygın plastiklerden biridir ve gıda özel plastik torbalar, gıda plastik kutuları, yiyecek pipeleri,Gıda plastik parçaları, vb. Güvenli, toksik olmayan ve düşük sıcaklıklara dayanıklı ve iyi yüksek sıcaklık direnci vardır.Yüksek dayanıklılığa ve katlanmaya dayanıklılığına sahiptir (50,000 kez) ve yüksek bir yükseklikten -20°C'de düştüğünde hasar görmez. PP plastik torba: Polipropilen PP özellikleri: sertliği OPP'den sonra ikinci sırada,bir üçgen olarak gerilebilir (iki yönlü germe), alt veya yan mühürleme (kuverte torbası), tüp malzemesi.

3HDPE malzemesi

1Genellikle yüksek yoğunluklu polietilen olarak bilinen HDPE plastiği, yüksek çalışma sıcaklığına, iyi sertliğe, mekanik dayanıklılığa ve kimyasal direncine sahiptir.Zehirli olmayan ve güvenli bir malzemedir ve sıklıkla gıda için plastik kapların üretiminde kullanılırYüksek yoğunluklu düşük basınçlı polietilen dokunuşta kırılgan ve çoğunlukla yelek torbaları yapmak için kullanılır.

2. Güvenlik tehlikeleri: HDPE'den yapılmış plastik kaplar temizlenmesi kolay değildir, bu nedenle geri dönüşüm önerilmez.

 

4. LDPE malzemesi

1. LDPE Düşük yoğunluklu polietilen, genellikle düşük yoğunluklu polietilen olarak bilinir, yumuşak bir el hissine sahiptir. Ondan yapılan ürünler tatsız, kokusuz, toksik olmayan ve mattir.Genellikle gıda için plastik parçalarda kullanılır, gıda ambalajı için kompozit filmler, gıda yapışkan filmler, ilaç ve ilaçlar için plastik ambalajlar vb.

2Güvenlik tehlikeleri: LDPE'nin güçlü bir ısı direnci yoktur ve sıcak erime genellikle sıcaklık 110°C'yi aştığında gerçekleşir.Yiyecekleri ev gıdaları plastik ambalaja sarmayın ve yağın kolayca plastik ambalajda çözülen zararlı maddeleri önlemek için ısıtın..

 

5. PS malzemesi

1PS genellikle kase tipi anlık erişte kutuları, hızlı yemek kutuları, tek kullanımlık yiyecek ambalaj kutuları vb. yapmak için kullanılır ve iyi soğuk dayanıklılığına sahiptir.

2Güvenlik tehlikesi: Zehirli maddelerin aşırı sıcaklıkta salınmasını önlemek için PS kutusu mikrodalga fırına konamaz.Düşük asit ve alkali direnci vardır ve bozulmuş kanserojenlerden kaçınmak için asidik gıdaları tutmak için uygun değildir..

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Yuvarlak Plastik Kova Tedarikçi. telif hakkı © 2022-2024 jmbucket.com . Her hakkı saklıdır.